Šiaudų granulės kraikui / biokurui

Šiaudų granulės – puikus kuras buitiniams katilams ir pramoninėms katilinėms.

Didėjant žmonijos poreikiams, Pasaulyje vis labiau intensyvėjant gamybai, o tuo pačiu pramonei vis labiau teršiant aplinką ir vis dar didėjant atmosferoje CO kiekiui, tampa gana aktualu naudoti kuo daugiau atsinaujinančių energijos šaltinių.

Kadangi nepaliaujamai mažėjant naftos, anglių ir kito iškastinio kuro atsargoms, jų kaina per paskutinius 20 metų išaugo keleriopai, imta ieškoti alternatyvų, kurios galėtų pakeisti minėtą kurą ir sumažintų augančias kuro kainas.

Viena iš tokių alternatyvų, puikiai atitinkančių reikalingas sąlygas – šiaudų granulės, savo savybėmis ir kaina – ypač patraukli vartotojui. Žemės ūkyje šiaudai dažnai paliekami laukuose tiesiog supūti, o vėliau apariami. Toks šiaudų panaudojimo būdas yra visiškai neekonomiškas, žinant kokią naudą galima gauti juos perdirbant į šiaudų granules ir panaudojant energijai išgauti.

Šiaudų granulės naudojimas kaip alternatyva kitoms kuro rūšims yra skatinama ES Komisijos, verslo subjektai, dėl tokio kuro deginimo gauna ekonominę naudą. Panaudojant šiuolaikiškus, specialiai šiaudų granulėms pagamintus degiklius, šiaudų granulės sėkmingai gali būti deginamos tradiciniuose įvairaus galingumo kietojo kuro katiluose. Tokiu būdu galima žymiai ekonomiškiau apšildyti gyvenamuosius namus, visuomeninės paskirties pastatus, didelius plotus užimančias gamybines patalpas ar sandėlius.

 

Šiaudų granulės naudojamos kraikui:

Šiaudų granulės sugeria keturis kartus didesnį skysčio kiekį negu pačios sveria (pvz.: 1 litras kraiko iš šiaudų granulių sugeria 4 litrus skysčio);
Šiaudų granulės yra 100% ekologiškos, be jokių pašalinių kvapų ar priemaišų;
Šiaudų granulės yra termiškai apdorotos 100-150 Co laipsnių temperatūroje, todėl nėra visiškai jokios grėsmės gyvulio ar gyvūno, paukščio alergijos atsiradimui;
Šiaudų granulės ne tik sugeria skystį, bet ir sulaiko skysčio kvapą savyje;
Naudojant šiaudų granules sutaupysite pačio kraiko ir sumažinsite savo išlaidas, nes mūsų kraikas iš šiaudų granulių sugeria žymiai didesnį kiekį skysčio negu kiti kraikai (pvz.: negu kraikas iš medžio granulių);
Kadangi šiaudų granulės yra visiškai natūralios ir ekologiškos (iš natūralių kvietinių, ruginių, ir kt., šiaudų) jos savo sudėtyje turi daug natūralių vertingų maisto medžiagų, ląstelienos, mikroelementų: kalio, fosforo, azoto, geležies, vario, cinko, mangano, todėl suėdus gyvūnui ar gyvuliui, ar sulesus paukščiui jos nekenkia, o atvirkščiai duoda organizmui naudos.
Sušlapusios jos suyra, todėl galima jas naudoti kaip aukštos kokybės trąšą augalams ar tiesiog kompostuoti krūvoje iki panaudojimo tręšimui.

 

Daugiau informacijos telefonu +370 611 44130