Granulės kurui, kraikui, pašarams

Pasaulyje nepaliaujamai mažėjant naftos, anglių ir kito iškastinio kuro atsargoms, imta ieškoti alternatyvų, kurios savo savybėmis galėtų pakeisti minėtą kurą ir sumažintų augančias kuro kainas.

Viena iš tokių alternatyvų, – tai šiaudų granulės.

Šiaudų granulių gamyba yra daugeliu atvejų priimtiniausias šiaudų paruošimo deginimui būdas. Naudojant šiaudų granules, jų tiekimas į nedidelės galios katilų pakuras gali būti visiškai automatizuotas.


Granulių gamyba leidžia sutankinti pirminę žaliavą, t.y. šiaudus nuo 150 – 250 kg/m³ iki 600 kg/m³, taip padidinant energijos kiekį tūrio vienete bei sumažinant būtinus sandėliavimo plotus ir transportavimo kaštus.

Šiaudai, kasmet atsinaujinantis energijos šaltinis, dėl šios priežasties jie tampa tik patrauklesni vartotojams. Priemaišų kiekis šiauduose tiesiogiai priklauso nuo žaliavos surinkimui naudojamų metodų. Bendrovės nuosava šiaudų surinkimo technika surenkame šiaudus iškart po derliaus nuėmimo, t.y. stengiamės užsitikrinti, kad žaliavai naudojami šiaudai būtų kuo geresnės kondicijos, nepažeisti puvinio, kitų žalingų mikroorganizmų. Darbus vykdome šiuolaikiška technika, leidžiančia nupjauti šiaudus ypač produktyviai, šiaudus surenkame švarius, be priemaišų.

Supresuotus į stačiakampius ryšulius šiaudus į įmonės gamybinę bazę gabename specialiomis transportavimo platformomis. Naudojant tokią techniką galime užsitikrinti gamybos proceso nenutrūkstamumą, tuo pačiu į sandėlius šiaudo ryšuliai pristatomi be tarpinio sandėliavimo atvirose erdvėse.

Šiaudų ryšuliai saugomi bendrovės gamybiniame padalinyje įrengtose pastogėse. Esamos sąlygos leidžia supresuotus šiaudus saugoti reikiamą drėgnumą užtikrinančiomis sąlygomis.Šiaudai į granulių gamybos vietą dažniausiai pristatomi ryšuliais. Granuliavimo procesui reikalinga, kad drėgmės kiekis šiauduose būtų ne didesnis nei 15 %.Paruošta ir susmulkinta žaliava visų pirma yra transportuojama transporteriu į draskytuvą. Draskytuve ir malūne susmulkinta žaliava keliauja į nusodinimo ciklonus, kaupimo bunkerį ir per dozatorių patenka į preso kamerą.

Granuliavimo įrenginyje susmulkinta šiaudų masė, aukšto slėgimo būdu veikiama aukštoje temperatūroje yra suslegiama, surišimui naudojant vien tik natūralų vandenį t.y. vandens garus. Iš kitos štampo pusės išspaudžiami šiaudų granulių cilindrai yra nupjaunami, taip gaunant pageidaujamo ilgio granules. Pagamintos kokybiškos granulės yra atskiriamos, o likusi dalis bei susidariusios dulkės grąžinamos į gamybą.

Daugiau informacijos telefonu +370 611 44130

Kviečiame pažiūrėti video apie mus:
 

(Straipsnis "Ūkininko patarėjo" laikraštyje apie mūsų granules)

http://ukininkopatarejas.lt/rokiskieciu-siaudu-granules-sildo-lenkus/